Recenze: Dance in the Vampire Bund - Upíři trochu jinak

Clannad

Anime: Dance in the Vampire Bund

Autor: Nataru

Zveřejněno: 26.05.2014


Celkové hodnocení

60.0%

Kresba a animace

100%

Hudba

70%

Postavy

60%

Příběh

30%

Požitek

40%

Shrnutí

Ze začátku si dovolím podotknout, že Dance in the Vampire Bund mohl být slušným kandidátem na titul Masterpiece. Bohužel se tak nestalo...

Kresba a animace

Rozhodně nejsilnější stránka anime. Animátoři ze studia Shaft mají ode mě velké plus. Kresba je detailní, nechybí ani pořádné stínování či osvětlení a je plná velice realistické a propracované animace.

Příběh

Příběh jako takový byl zajímavý. Loli upírka z Rumunska, vlkodlačí týpek se ztrátou paměti, škola, spousta krve, politika... Dejme tomu. Ale co se zpracování, režie týče, totální katastrofa. Mám pocit, že prvních 5 dílů psal scénárista někde v hospodě totálně ožralej. Pak evidentně vystřízlivěl a příběh se dal, ačkoliv jenom mírně, k lepšímu. Dokážete-li otravný začátek úspěšně překousnout a stále vás příběh alespoň trochu zajímá, budete mile překvapeni. Příběh se nám pohne dopředu a my si jej můžeme pořádně vychutnat.

Požitek

Dance in the Vampire bund za mě rozhodně nedoporučuji, a to především za otřesný start, přes který se většina z vás ani nedostane. Nakonec jsem ale rád, že jsem nad Vampire Bund nemávl rukou a dal tomu šanci.