Recenze: Kenzen Robo Daimidaler (KRD)

Clannad

Anime: Kenzen Robo Daimidaler

Autor: Nataru

Zveřejněno: 16.09.2014


Celkové hodnocení

86.0%

Kresba a animace

90%

Hudba

90%

Postavy

80%

Příběh

70%

Požitek

100%

Shrnutí

Ve jménu masy prohlašuji, že Kenzen Sentai Robo Daimidaler je nejhorší anime roku 2014. Proč tam vůbec vecpali tolik střeleného fanservisu? Stejně se na to v budoucnu nikdo nepodívá. 1 bod! Ano, takhle s nejvyšší pravděpodobností zareaguje každý průměrný otaku/weebo. Ale co z pohledu konstruktivnějšího oka? Opravdu je to až taková tragédie? Odpověď zní NIKOLIV.

Kresba a animace

Již při pohledu na úvodní obrázek se vám beze sporu vybaví anime School Days či Highschool DxD. Studio TNK a animátor Gotou Junji opět sází na stejný vzhled a opět to vypadá skvěle, samozřejmě za předpokladu, že neočekáváte nějakou vizuální bombu.

Příběh

Ano, je trapný (vtipný), vyloženě nutí průměrného diváka anime zahodit, ale o to tu pomalu jde. Opravdu málokdo si všiml/všimne, že KRB jako celek je perfektní parodií na Super Sentai (japonská obdoba amerického Power Rangers). Z toho tedy vyplývá, že se příběh nesmí brát vážně. Prostě se smějete, smějete a smějete, a je úplně jedno, jestli postavy umírají či souloží. A to není vše. Coby parodie toho nabízí tolik, že by se seznam nevešel ani na A4. Mimo jiné krásně kritizuje anime/manga průmysl a komunity.